Koh Phuket nurkowanie – ogólnie o wyspie pełnej niespodzianek.

 

Koh Phuket nurkowanie-ogólnie o wyspie pełnej niespodzianek.

Nurkowiska w okolicy Koh Phuket.

Koh Phuket – pięknie, ale Tajlandia to nie tylko ta wyspa.

Koh Phuket nurkowanie – kolejnym miejscem, które jest centrum turystyki nurkowej i każdej innej w Tajlandii, jest jej największa i najbardziej popularna, miejscami zatłoczona wyspa Koh Phuket. Każdego roku przyjeżdża na nią około trzy mln turystów zagranicznych co czyni ją jednym z najbardziej popularnych kurortów Azji. Ten zamożny region utrzymujący się z turystyki przeżył rozkwit po tragicznym tsunami w 2004 roku. Identycznie jak w przypadku Khao lak, ale na dużo większą skalę.

Na początek przygody z nurkowaniem w Tajlandii, czy nurkowaniem w ogóle, jest ok.

Piaszczyste plaże, dzikie zatoki, lasy tropikalne zostały w dużej części zabudowane przez luksusowe hotele, resorty i lokale usługowe jak np.: ogromne centra handlowe. Na szczęście komercja nie ogarnęła całej wyspy i w niektórych jej częściach jeszcze można spotkać Phuket sprzed lat. Popularna jest wspinaczka skałkowa na wapiennych ścianach wystających z morza. Położony obok lotniska park narodowy Sirinat o powierzchni 90 km2 zajmuje zalesiony teren z dzikimi plażami oraz jedynymi na wyspie lasami Namorzynowymi. Na Koh Phuket mieści się ośrodek rehabilitacji Gibonów nielegalnie przetrzymywanych w posesjach prywatnych jako zwierzę domowe. Na wyspie istnieje wiele centrów nurkowych, które oferują najczęściej rejsy nurkowe na Similany lub

dalekie południe. Moim zdaniem podwodne okolice Phuketu nie powodują efektu „WOW” u nurków zaawansowanych jak i tych, którzy przygodę zaczęli niedawno. Najbardziej odpowiedzialna za to jest zmienna przejrzystość wody i uboga fauna i flora. Najczęściej na około Phuketu nurkują osoby w trakcie kursów lub pierwszych kroków pod wodą. Niektóre łodzie pływają w okolice wysp Ko Phi Phi. Na temat nurkowania na Phuket i organizacji safari z tej wyspy dowiecie się więcej od Polaków którzy powadzą tam centrum nurkowe Asian Divers.

Jeśli macie ochotę poczytać na temat nurkowania w okolicach Phi Phi zerknijcie na ten artykuł.

autor artykułu”Koh Phuket nurkowanie-ogólnie o wyspie pełnej niespodzianek.”

Koh Phuket nurkowanie-ogólnie o wyspie pełnej niespodzianek.

Koh Phuket nurkowanie. Rafa na Anemone reef- okolice Phuket- autor zdjęcia Christophe Rouziou (listopad 2013 )