My o nas- słów kilka, kilkadziesiąt o twórcach nurkujniebiegaj.com

My o nas – Tomek Biegaj – NIE BIEGAJ, NURKUJ!

My o nas – Tomek Biegaj-Ja nie biegam, ja nurkuję! Mieszkam w Sopocie, kiedyś mieszkałem na wyspie,  urodziłem się na Mazowszu, wychowałem na Mazurach, tam jest mój dom w sercu szlaku Wielkich Jezior Mazurskich- Giżycku. Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Nurkować zacząłem w wieku 10 lat w Mazurskim Centrum Nurkowym nad jeziorem Mamry. Pierwszy kurs trwał dwa tygodnie i był prawdziwym obozem przetrwania dla dziesięciolatka. W międzyczasie pływałem wyczynowo w kilku polskich klubach okazjonalnie zdobywając miejsca w czołówce młodych polskich pływaków. Po zrobieniu kursu podstawowego marzyłem o pracy w bazie nurkowej, choćby jako sprzątacz toalet. Marzenie szybko się spełniło bo od 2007 roku zacząłem pracę w Mazurskim Centrum Nurkowym. Zaczynałem jako sprzątacz :). Od 2009 .r Jestem instruktorem M1 KDP CMAS, uprawnienia zdobyłem jako najmłodszy członek w historii Komisji Działalności Podwodnej CMAS, był to kosmiczny KURS PRZETRWANIA, który dziś wspominam bardzo dobrze. Od 2013 roku byłem menadżerem, instruktorem letniej bazy Mazurskiego Centrum Nurkowego, które jest jednym z najbardziej aktywnych klubów CMAS w Polsce.

Czas na przygodę…

W 2013 r. podczas wyjazdu nurkowego na czeskie kamieniołomy spotkałem Pana Czecha, który po bliskim zapoznaniu zaproponował mi pracę w Tajlandii. Bez dłuższego zastanawiania zgodziłem się i miesiąc później byłem już na miejscu. Sam, na wyspie. Obcej, z uprawnieniami mało popularnego tam CMASu. Był to kolejny obóz przetrwania z ryżem w tle. Przeżyłem 8 miesięcy, zacząłem jako sprzątacz, a skończyłem jako kierownik nurkowania w tym centrum.

Kocham podróże, takie prawdziwe, z niejasno określonym planem, dlatego do Polski zawsze wracam okrężną drogą przez Nepale, Kambodże i inne Laosy. W kolejnych tajskich sezonach 2014/15/16 pracowałem jako instruktor i menadżer czeskiej firmy turystycznej na wyspie. Prowadziłem resort, bazę nurkową i wycieczkową organizującą wczasy w Tajlandii.

W międzyczasie podczas pobytów w Polsce zostałem członkiem Grupy Specjalnej Płetwonurków RP gdzie zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem oraz szkoleniem płetwonurków. Jest to ciężka praca dająca morze satysfakcji. W 2015r zostałem wybrany na przewodniczącego Podkomisji Turystycznej  KDP CMAS POLSKA. W kolejnym między czasie zostałem też instruktorem prawie najpopularniejszej na świecie organizacji NAUI.

Kiedy spytacie się mnie jakie jest moje ulubione miejsce nurkowe, bez zastanowienia odpowiem- MAZURY!!!

My o nas- słów kilka, kilkadziesiąt o twórcach nurkujniebiegaj.com

Lubię kolorowe drinki :), autor zdjęcia: Dominik Kowalski (luty2014)

 

My o nas-Michał Lączak – budowniczy tej strony.

„Świeży” Michał Lączak– jest moim przyszywanym kumplem bratem, bratem Perełeczki Kasi, synem przyjaciela mego ojca Mimiego i Pani Perły. Ja piszę o nim, bo on skromnym człowiekiem jest. Miłośnik polskiej muzyki rozrywkowej i piłki kopanej. Żadnej pracy się nie boi. Z zawodu technik informatyk, z charakteru profesjonalista w pracy – pedant. Projektant, wykonawca i administrator strony nurkujniebiegaj.com i kilku innych projektów, człowiek orkiestra. Jeśli szukacie web designera lub stron pozycjonera to polecam tego człowienia. Płetwonurek wprawiony, na poziomie P2 wyszkolony. Doświadczenie na Mazurach zbiera, może do Tajlandii się wybiera:)

My o nas- słów kilka, kilkadziesiąt o twórcach nurkujniebiegaj.com

Świeży się uśmiecha bo Biegaj informatyk, autor zdjęcia: Mirosław Lączak (wrzesień 2015)

My o nas – Dominik Kowalski-Pan fotograf

Dominik Kowalski– człowiek który był na wyspie, profesjonalny fotograf, człowiek orkiestra w świecie multimedialnym oraz sportu. Mój przewodnik mentalny z SOFy, Studenciej Organizacji Filmowo Artystycznej. Miałem to szczęście, że odwiedził mnie ze swoją piękną żoną Ewą w Tajlandii i owocem tego są te wszystkie super zdjęcia które możecie oglądać na stronie. Zapraszam wszystkich na stronę internetową http://dominikkowalski.pl/ gdzie zapoznacie się z jego twórczością.

My o nas- słów kilka, kilkadziesiąt o twórcach nurkujniebiegaj.com

Dominik i jego piękna żona:)Tajlandia 2014 autor: Pan Chińczyk