Nocleg w Tajlandii – gdzie, w jakim standardzie i za ile?

Nocleg w Tajlandii-gdzie, w jakim standardzie i za ile?

Można też spać na plaży- Koh Lanta, autor zdjęcia Dominik Kowalski ( Luty 2014)

 

Jak zorganizować nocleg w Tajlandii? Odpowiedź jest jasna i przejrzysta. Tam gdzie tylko masz na to ochotę! Oferta noclegowa jest przebogata. Każdy znajdzie coś dla siebie, od tanich schronisk z pokojami wieloosobowymi po pięciogwiazdkowe resorty z wodotryskami w których śpi sam Król.

Od zera do milionera – wachlarz ofert noclegowych.

Jak znaleźć nocleg w Tajlandii? Można spytać się mnie, można poszukać w internecie, albo korzystać ze skrótów takich jak booking.com, airbnb.com lub agoda.com. W dużych miastach nie ma pro-

blemu ze znalezieniem tego co nas interesuje przez cały rok. Często na wyżej wymienionych portalach można znaleźć mega promocje i okazje w hotelach wyższej klasy, np. noc w Hiltonie za 2000 THB czyli ok 200zł. Jeśli nie macie rezerwacji to każde biuro turystyczne, taksówkarz czy człowiek z ulotkami zaprowadzi was do jakiegoś hotelu. Na pewno nie robią tego z dobroci serca, a z chęci zysku dlatego musicie pamiętać o tym aby zawsze sprawdzić pokój wam zaproponowany przed zapłatą.

Nocleg w Tajlandii-gdzie, w jakim standardzie i za ile?

źródło: Pływające domki w parku narodowym Khao Sok, 2016 autor: Bianka Czykier-Biegaj

Standard i stosunek. Jakości do ceny.

W Tajlandii znajdziecie sporo miejsc o dobrym standardzie naszych 3 gwiazdek w cenie ok 100- 150zł w super lokalizacjach. Bez problemu ogarniecie hostele z łóżkiem za 50 zł, a nawet 30 zł w pokojach wieloosobowych. Na wyspach i miejscach wypoczynku zalecam jednak wcześniejsze rezerwacje, szczególnie w miesiącach wysokiego sezonu. Można przez booking choć może być drogo, robiąc to mailowo może być taniej, ale istnieje niebezpieczeństwo, że przegapią naszą rezerwację, można też poprosić mnie o pomoc 🙂 Jeśli jakaś grupa nurków czy przyjaciół poprosi mnie o pomoc to rezerwuje na wyspie na której mieszkam i w Khao Sok najlepsze miejscówki w zacnej cenie:)

Jeśli zastanawiacie się nad tym co i gdzie jeść w Tajlandii polecam kolejny artykuł.

Nocleg w Tajlandii-gdzie, w jakim standardzie i za ile?

Pusty basen to norma w resortach. Lanta Island resort 2016, autor: Tomasz Biegaj

 

Nocleg w Tajlandii-gdzie, w jakim standardzie i za ile?

Plaża i hotelowy bar też zapowiada anielskie lenistwo z prywatnej atmosferze. Lanta Island resort 2016, autor: Tomasz Biegaj

autor artykułu „Nocleg w Tajlandii-gdzie, w jakim standardzie i za ile?” Tomek Biegaj